Pomorski Instytut Podologii

Specjalistyczna Pielęgnacja Stóp

Krótko o nas

Pomorski Instytut Podologii działa na rynku od 2018r. Jest to miejsce w którym profesjonalnie i z pasją zajmiemy się Twoim aparatem ruchu.

W naszej placówce pracuje zespół podologów tworząc doskonały team.
Jeśli bolą Cię stopy, wrastają paznokcie lub niepokoją pojawiające się zmiany na stopach przyjdź do nas i skonsultuj się z naszymi specjalistami.

Przychodząc do naszego Instytutu spotkasz się z pasją osób wykonujących dla Państwa zabiegi przez co poza oczywistym profesjonalizmem dostrzeżesz tu dbałość nawet o najdrobniejszy szczegół.

 Jest to miejsce w którym pracują profesjonaliści potrafiący zadbać o potrzeby Twojego narządu ruchu.
BEZPIECZEŃSTWO
ZABIEGÓW

Najwyższy standard higieny w naszym Instytucie jest podstawą pracy naszych specjalistów. Podczas leczenia chorób skóry i paznokci przestrzegamy wszelkich procedur tak aby nasi pacjenci mogli czuć się bezpieczni. Jest to szczególnie istotne na wypadek wystąpienia zakażenia czy uszkodzenia naskórka. Nasz Instytut jest wyposażony we własną sterylizatornie gdzie poddajemy nasze narzędzia pełnemu procesowi dezynfekcji i sterylizacji. Foot Complex jest w stałej współpracy z Powiatową stacją sanitarno epidemiologiczną gdzie systematycznie przechodzimy kontrolę z wynikami pozytywnymi.

STERYLNE
NARZĘDZIA

W Foot Complex do przeprowadzania zabiegów podologicznych używamy narzędzi jednorazowego oraz wielorazowego użytku takich jak narzędzia rotacyjne, cęgi, cążki, uchwyty do dłuta, pęsety, sondy. Wszystkie te oraz wiele więcej narzędzi służy do prowadzenia kompleksowych terapii podologicznych. Poprawność wykonania procesu sterylizacyjnego a tym samym bezpieczeństwo wykonanego zabiegu można rozpoznać po znaczniku na torebce do sterylizacji, który zmienia barwę na ciemno szarą po przeprowadzonym procesie sterylizacji, istotna jest też data wybita na torebce. Świadczy ona o terminie wykonania sterylizacji, bowiem narzędzia przechowywane mogą być jedynie ok 3 miesięcy.

Instytut Podologii Foot Complex idąc za nowymi trendami stosuje nieinwazyjne procedury podologiczne. Naszym pacjentom dajemy absolutną gwarancję, że w naszym Instytucie przeprowadzone zabiegi są zgodne z najwyższymi standardami higieny na międzynarodowym poziomie.  


W każdym z naszych gabinetów używane narzędzia podczas zabiegów podologicznych są jednorazowego użytku, a te przeznaczone do użytku wielorazowego są każdorazowo po użyciu poddawane starennemu procesowi dezynfekcji, mycia, suszeniu, pakietowaniu w torebki i na sam koniec poddawane sterylizacji. Poprawność przeprowadzonej sterylizacji określa znacznik na torebce oraz pasek testowy klasy 6 wkładany bezpośrednio do autoklawu.

Do pracy używamy narzędzi wielorazowych wiodących producentów na rynku podologicznym takich jak Aarkada, IQ nails, Podoland, Ruck.

Opracowywanie podeszwy stopy odbywa się z pomocą jednorazowych kapturków ściernych z odpowiednim nasypem, natomiast u diabetyków dodatkowym punktem ostrożności jest stosowanie specjalistycznych kapturków zmieniających kolor tak aby nie doprowadzić do nadmiernego rozgrzania się naskórka pacjenta mogącego prowadzić do powstania urazu. Nawet aplikacja preparatów bezpośrednio z opakowania odbywa się za pomocą jednorazowych szpatułek tak aby nie zainfekować produktu znajdującego się wewnątrz opakowania.

CZEMU TO
JEST WAŻNE

Pacjentami Instytutu są różne osoby, niektóre z nich borykają się z infekcjami bakteryjnymi bądź grzybiczymi. Mając świadomość możliwego zagrożenia jakie z tego wynika nie możemy sobie pozwolić na nawet najdrobniejszą możliwość aby doprowadzić do przeniesienia tych patogenów na innego pacjenta. Pamiętaj zatem że masz prawo wiedzieć i poznać procedury bezpieczeństwa miejsca do którego się udajesz w celu skorzystania z jakichkolwiek zabiegów.

Zapisz się na wizytę!

Wybierz dowolny termin przez
Booksy.com
Mailowo
Telefonicznie