Pedicure Podologiczny

Pedicure Podologiczny


Dla kogo ?

Pojawianie się fizjologicznych zrogowaceń na podeszwie stopy nie jest niczym złym. Natomiast brak pielęgnacji mającej na celu usunięcie tychże zrogowaceń już tak. Zaniedbania mogą prowadzić do dużego dyskomfortu, znacznych przeciążeń danych miejsc a w skrajnych przypadkach nawet do powstania ran. Ten rodzaj pedicure powinien być wykonywany raz na kilka tygodni przez każdego z nas aby zachowana była prawidłowa kondycja skóry stóp. Jest to zabieg skierowany do każdego kto zauważył na swojej skórze stóp nieestetyczne zgrubienia naskórka często występujące w żółtym kolorze. Osoby odczuwające dyskomfort podczas chodu zlokalizowany na pięcie, pod głowami kości śródstopia lub na przyśrodkowej części palucha również powinny skorzystać z tego rodzaju zabiegu.




Krok po kroku ...
  • skrócenie paznokci oraz
    ich opracowanie
  • oczyszczenie wałów okołopaznokciowych
  • Usunięcie fizjologicznych zrogowaceń zlokalizowanych w obrębie podeszwy stopy
  • końcowe opracowanie skóry stóp
  • indywidualne dobranie preparatu pielęgnacyjnego
  • przekazanie zaleceń pozabiegowych



Jak wygląda zabieg?

  1. Skrócenie paznokci oraz ich opracowanie - wykonywane jest profesjonalnymi i sterylnymi cęgami lub frezem podologicznym. Właściwe skrócenie płytki chroni przed wystąpieniem stanu zapalnego wynikającego z wrastania się płytki paznokciowej. W naszym instytucie specjalista dobiera właściwy kształt płytki dla danego pacjenta.
  2. Oczyszczenie wałów okołopaznokciowych - to istotny element zabiegu, polegający na usunięciu zanieczyszczeń oraz zrogowaceń nagromadzonych pod płytka paznokciową i w wale okołopaznokciowym. Nadmierne zrogowacenie w tej części paznokcia często daje objawy bólowe mylone z wrastaniem płytki paznokciowej. Jednak już po dokładnym oczyszczeniu tych przestrzeni dyskomfort ustaje.
  3. Usunięcie fizjologicznych zrogowaceń zlokalizowanych w obrębie podeszwy stopy - Pojawienie się zrogowaceń w 3 punktach podporu stopy jest fizjologiczną reakcją skóry na dużą dystrybucję nacisku w danym obszarze. Fachowe ich usunięcie jest niezbędne do zachowania zdrowia stóp. Zaniedbane modzele i odciski mogą prowadzić do wystąpienia dyskomfortu, zaburzenia biomechaniki chodu a w konsekwencji nawet do wystąpienia przeciążeń w wyższych partiach ciała. Usunięcie tych hiperkeratoz jest przeprowadzane przez doświadczonego specjalistę pracującego dłutem bądź skalpelem.
  4. Końcowe opracowanie skóry stóp - polega na opracowaniu części podeszwowej przy pomocy jednorazowego kapturka ściernego
  5. Indywidualne dobranie preparatu pielęgnacyjnego - nasz specjalista po analizie i opracowaniu stóp indywidualnie dobierze najlepszy preparat który zastosuje na zakończenie zabiegu oraz zaleci do profilaktyki pozabiegowej stosowanej w domu przez pacjenta.  
  6. Przekazanie zaleceń pozabiegowych - to najistotniejsza część każdej wizyty, ponieważ kluczem do zdrowych stóp jest ich codzienna domowa pielęgnacja. Na wizycie każdy pacjent dostaje gotowe rozwiązania na swoją indywidualną domową pielęgnację.