Pedicure Profilaktyczny

Pedicure profilaktyczny


Dla kogo ?

Pedicure profilaktyczny – zabieg expres, skierowany do pacjentów niemających większych kłopotów z kondycją stóp lub będących w procesie stałej pielęgnacji która pozwala na wykonanie tylko zabiegu profilaktyki w myśl idei lepiej zapobiegać niż leczy. Jest to zabieg profilaktyczny wykonywany w celu utrzymania dobrego stanu paznokci oraz skóry stóp. W celu zachowania prawidłowej kondycji stóp zabieg należy regularnie powtarzać co ok 4-6 tygodni.Krok po kroku ...
  • opracowanie płytki paznokciowej
  • oczyszczenie wałów okołopaznokciowych
  • opracowanie skóry na podeszwowej części stopy
  • zastosowanie specjalistycznego preparatu nawilżającego
  • przekazanie zaleceń pozabiegowychJak wygląda zabieg?

  1. opracowanie płytki paznokciowej - czyli skrócenie jej i nadanie prawidłowego estetycznego kształtu który zapewni komfort i bezpieczeństwo.
  2. oczyszczenie wałów okołopaznokciowych - polega na usunięciu z przestrzeni między i pod paznokciem a wałem okołopaznokciowym zanieczyszczeń wraz z pozostałościami zrogowaciałego naskórka. Oczyszczenie tych miejsc jest bardzo istotne, ponieważ zanieczyszczenia i naskórek zalegający w wale może doprowadzić do powstania infekcji bakteryjnej lub grzybiczej.
  3. opracowanie skóry na podeszwowej części stopy - podczas pedicure profilaktycznego odbywa się przy użyciu kapturka ściernego o indywidualnie dopasowanej gradacji tak aby usunąć szorstkość oraz drobne niedoskonałości skóry.
  4. zastosowanie specjalistycznego preparatu nawilżającego - Nakładany preparat jest indywidualnie dobierany do potrzeb skóry pacjenta.
  5. przekazanie zaleceń pozabiegowych - edukacja pacjenta w zakresie prawidłowej pielęgnacji domowej, będącej kluczowym elementem profilaktyki zdrowotnej dla naszych stóp.